O mně

Home  >>  O mně

Jsem 24letý student Masarykovy univerzity se zálibou ve fotografování. V současnosti se zabývám především makrofotografií, které věnuji i převážnou část svého blogu. Po letech focení a přibývajícím množství otázek jsem se rozhodl o této krásné disciplíně čas od času napsat několik řádků a podělit se s ostatními o nějaké to know-how.

K focení jsem se dostal začátkem roku 2010. S hybridním Panasonicem FZ-50, jenž mi posloužil pro převážně pro výuku základů, jsem absolvovat své první fotografické tripy, pokusy, zkoušky, analýzy, úspěchy i nezdary. Zhruba po roce nastal čas postoupit o úroveň výš. Vysněným strojem, do kterého jsem investoval většinu svých studentských úspor, se stal Canon 600D. Začal jsem objevovat výhody modularity digitálních zrcadlovek a brzo jsem měl poskládanou svoji první makrosestavu. Samozřejmě jsem se věnoval i jiným žánrům, ale makro mě chytlo nejvíce a postupně jsem mu začal věnovat většinu svého „fotografického“ času. Jiné disciplíny fotím jen zřídka, ale to neznamená, že bych se jim vyhýbal. Většinou k nim spíše není příležitost. Jako do značné míry introvertní asociál ode mě třeba portrétů moc nenajdete. Stručně – jde o žánr, ve kterém je nesmírně důležitá správná práce s lidmi a zcela odlišné tvůrčí cítění. Hlubší rozbor si nechám pro svůj blog :-). O moc lépe na tom nejsem ani s reportážní fotografií, nicméně v té bych se chtěl do budoucna o poznání více angažovat a doufám, že se mi to povede.  Zejména pro příležitostné portréty jsem si však před časem pořídil druhý stroj – první verzi Canona 5D, se kterým v současnosti fotím vše kromě makra, případně tzv. pseudomakro – o něm se ještě rozepíšu, vše je teprve ve fázi příprav.

Nakonec ještě taková troška o mně – Enter Shikari, Rise Against, System of a Down, Static-X, In Flames nebo třeba Nick Cave. Na ČSFD přes 900 ohodnocených filmů. P. K. Dick, I. Asimov, A. Sapkowski, S. Lem aj. Občas napíšu i nějakou tu básničku nebo povídku. Nerad se bavím s cizími lidmi a těší mě, když jsem okolím považován za tichého a chytrého mladíka. Závěrem bych vám ještě rád poděkoval za vaši návštěvu a čas věnovaný mým fotografiím a článkům.

For English speakers – I’m very grateful for visiting my site but I’m not capable of write a whole previous bio in English. However some time ago I wrote an article (click here) about my macro technique where is something about me as well. I hope it’s enough. You can contact me at my Facebook page (click here).
[easy-notify id=41]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fotografická tvorba